سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / پنج نشانه از یک آینده پاک؛ چرا خودروهای الکتریکی جایگزین خودروهای بنزینی خواهند شد؟ – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

پنج نشانه از یک آینده پاک؛ چرا خودروهای الکتریکی جایگزین خودروهای بنزینی خواهند شد؟ – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

پس از موفقیت تسلا در ارایه اتومبیل های برقی کارا، بسیاری از خودروسازان سنتی به ارایه چنین وسایل نقلیه ای رو آورده و استراتژی هایی را برای فاصله گرفتن از پیشرانه های درون سوز تدوین کرده اند
در این مطلب قصد داریم با آوردن ۵ دلیل به حاکمیت قریب الوقوع خودروهای برقی در آینده نزدیک اشاره کرده و به نوعی پاسخ این افراد را بدهیم. بد نیست اشاره کنیم این دلایل توسط مهندسین حاضر در رقابت های فرمول E مطرح شده اند.

همگام شدن اندازه باتری ها با میزان انرژی ذخیره شده

وینیت همه چیز را در گرو وضعیت اقتصادی می داند. به گفته وی راهکارهای جایگزین مثل هیدروژن در محیطهای شهری جوابگو نیستند؛ چرا که برای استفاده در خودروها، ابتدا هیدروژن باید تولید شود. سپس ذخیره شده و در نهایت برای تولید الکتریسیته سوزانده شود.

image

Smart Vision EQ ForTwo

Naval Operations

بدیهی است که در این صورت میزان آلایندگی تا حد چشمگیری کاهش خواهد یافت؛ چرا که انرژی مورد نیاز برای جابجایی از منابع تجدید پذیر تامین شده و حمل و نقل عوارض زیست محیطی کمتری خواهد داشت.

اگر چه تمامی دلایل یاد شده در مطلب حاضر مهم هستند، اما پیشرفت تکنولوژی باتری می تواند مهم ترین آنها باشد. پل فیکرز (Paul Fickers) مهندس ارشد تیم NIO در فرمول E به این موضوع اشاره کرده و باتری را فاکتوری کلیدی در حمل و نقل الکتریکی نامیده است.

به این علت، خانم بیسکین توسعه اتومبیل های برقی را یک اتفاق کاملا محتمل و معنادار می خواند. بر اساس پیش بینی این مهندس برجسته روزی فرا خواهد رسید که اتومبیل های برقی به خاطر استفاده از انرژی های پاک، بسیار سبزتر از خودروهای مجهز به موتورهای درون سوز خواهند شد.

در اتومبیل های برقی تمام آن چیزی که شما نیاز دارید، این است که الکتریسیته تولید شده را با یک سیستم بهینه منتقل نموده و در باتری خودرو ذخیره کنید. در صورت فراگیر شدن این دسته از وسایل نقلیه نیازی نیست که انرژی از صورتی به صورت دیگر تبدیل شده و از طریق وسایلی که خود نیاز به انرژی دارند، به مقصد حمل شوند. همچنین برخلاف هیدروژن نیازی به ایجاد زیرساخت های پیچیده وجود ندارد.

بهبود فرایندهای مربوط به تولید انرژی

با وجود حرکت تقریبا تمامی شرکت های مطرح به سمت توسعه و تولید اتومبیل های الکتریکی، هنوز برخی افراد معتقدند که نمی توان به طور قطع یقین آینده را متعلق به این نوع خودروها دانست.

اما مسلما با ورود به عصر اتومبیل های برقی در آینده نزدیک، توسعه پلتفرم سازگارتر با پیشرانه الکتریکی و باتری در دستور کار قرار گرفته و تولید این دسته از خودروها نه تنها بهینه تر، بلکه ارزان تر و سبزتر خواهد شد.

حرکت به سمت خودروهای الکتریکی باعث پیشرفت و همگام شدن دیگر صنایع مرتبط می شود. برای مثال صنعت لاستیک سازی سعی خواهد کرد تایرهایی متناسب تر با خصوصیات اتومبیل های برقی تولید کند.

حال تصور کنید با توجه به سرعت زیاد پیشرفت فناوری در ۵ الی ۱۰ سال آینده خودروهای برقی تا چه حد می توانند نسبت به مدل های فعلی کاراتر، پاک تر، کم استهلاک تر و ارزان تر شوند.

این مساله در نهایت تولید خودروهای بهینه تر، کم هزینه تر و دوستدار محیط زیست را در پی خواهد داشت.

پیشرفت تکنولوژی باتری

خانم دلفین بیسکین (Delphine Biscayne) مهندس تیم Venturi که پیش از عزیمت به رقابت های فرمول E در رقابت های فرمول ۱ با تیم ویلیامز همکاری می کرد، معتقد است با پیشرفت های حاصل شده انرژی از منابع پاک تری بدست خواهد آمد.

آقای دی گراسی عقیده دارد میزان انرژی ذخیره شده در باتری های کنونی در مقایسه با میزان انرژی ذخیره شده در سوخت های جت کمتر است. به عبارت بهتر سوخت های فعلی در حجمی کمتر، انرژی بیشتری ذخیره می کنند. به همین خاطر با تکنولوژی فعلی امکان بهره گیری از پیشرانه های الکتریکی در کشتی ها و هواپیماها وجود ندارد.

Hydrogen fuel cell car

eVgo-charging-station

در مقابل تکنولوژی باتری در زمینه کارایی، غلظت انرژی و وزن به پیشرفت های مناسبی رسیده؛ علاوه بر این ساخت آنها نیز بهینه تر شده و اثرات سوء باتری ها بر طبیعت کاهش یافته است. زمان مورد نیاز برای شارژ دیگر عاملی است که با سرعت بالایی رو به پیشرفت بوده و در آینده نه چندان دور شارژ باتری به اندازه پر کردن باک یک خودرو طول خواهد کشید.

nissan leaf

دهه هاست که محموله ها با لوکوموتیوهای برقی و مردم با قطارهای الکتریکی سریع جابجا می شوند، همچنین اکثر تجهیزات صنعتی با الکتریسیته کار می کنند. از سوی دیگر ما در ابتدای عصر باتری هایی با ظرفیت و امکان ذخیره سازی انرژی زیاد هستیم. این در حالیست که در ۳۰ سال گذشته بودجه های هنگفتی صرف بهینه سازی و افزایش راندمان موتورهای درون سوز شده است.

با سخت گیرانه تر شدن قوانین مربوط به آلایندگی وسایل نقلیه از یک سو و فراهم شدن زیرساخت های لازم برای شارژ اتومبیل های برقی از سوی دیگر، یقینا فضای بهتری برای این دسته از خودروها مهیا خواهد شد.

این فاکتور به نوعی با فاکتور قبلی در ارتباط است. نیکی شیلدز (Nicki Shields) که در بخش پیت فرمول E فعالیت می کند، با اطمینان بالایی می گوید که خودروهای الکتریکی آینده درخشانی دارند.

پس از موفقیت تسلا در ارایه اتومبیل های برقی کارا، بسیاری از خودروسازان سنتی به ارایه چنین وسایل نقلیه ای رو آورده و استراتژی هایی را برای فاصله گرفتن از پیشرانه های درون سوز تدوین کرده اند.

image

برای مقایسه بد نیست بدانید غلظت انرژی باتری نسل دوم نیسان لیف نسبت به نسل اول که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد، حدود ۶۷% بهبود پیدا کرده است. هزینه ساخت این خودروی برقی نیز اینک کاهش یافته و قدرت و گشتاور آن بهتر شده است.

tesla-model x

بهره گیری از خودروهای برقی در مناطق جغرافیایی مختلف

در حال حاضر بزرگ ترین نگرانی درباره خودروهای برقی به آلودگی ناشی از تولید آنها مربوط می شود. بازیافت باتری این دسته از وسایل نقلیه یکی از چالش های اصلی است که پیش رو قرار دارد. البته انتظار می رود در عرض چند سال آینده این مساله بطور کامل برطرف شود.

2017-bmw-i3

با این حال اندازه خودروها به شکلی است که می توان تعادل خوبی بین سایز و وزن ایجاد کرد. اتومبیل های الکتریکی کنونی از بسیاری جهات عملکردی نزدیک یا حتی فراتر از مدل های بنزینی دارند. ناگفته پیداست که با توجه به شتاب بالای پیشرفت تکنولوژی های مربوطه، عملکرد این دسته از وسایل نقلیه بهتر هم خواهد شد.

به گفته آقای لوکاس دی گراسی (Lucas Di Grassi) مهندس تیم فرمول E آئودی، یکی از مشکلات اصلی خودروهای برقی به وزن و حجمی که باتری ها اشغال می کنند، بر می گردد. اینکه هنوز نمی توان از پیشرانه های کاملا الکتریکی برای کشتی های باری، هواپیماها و ماشین آلات سنگین استفاده کرد، با این مساله در ارتباط است.

از آنجایی که امروزه هیدروژن از گاز طبیعی بدست می آید، این مساله سبب آزاد شدن دی اکسید کربن بیشتر در جو شده و هوا را آلوده تر می کند.

وینیت پاتل (Vinit Patel) مهندس یکی دیگر از تیم های حاضر در رقابت های فرمول E اعتقاد دارد با گسترش روز افزون شهرنشینی و مهاجرت افراد به سمت شهرها، نیاز به جابجایی های کوتاه بیشتر می شود.

image

Kia-Soul-EV-electric-car

car battery recycling

تولید خودروهای برقی به روشی بهینه

در زمان کنونی پلتفرم و کارخانه های اختصاصی زیادی برای تولید اتومبیل های برقی وجود نداشته و هنوز خودروسازان به طور عمده در مراکز تحقیق و توسعه خود بر روی این دسته از وسایل نقلیه تمرکز نکرده اند. به همین خاطر شاید تولید خودروهای الکتریکی چندان بهینه نباشد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

منابع آگاه از قیمت گلکسی نوت ۹ خبر می دهند – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

گلکسی نوت ۹ یکی از مورد انتظار ترین موبایل های نیمه دوم سال ۲۰۱۸ است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *