سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / سیارکی که می توانست یک شهر را نابود کند، با فاصله نزدیکی از کنار زمین رد شد – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

سیارکی که می توانست یک شهر را نابود کند، با فاصله نزدیکی از کنار زمین رد شد – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

به تازگی سیارکی صد متری که برخورد آن با زمین یک شهر را به طور کامل تخریب می کرد، با فاصله نزدیکی از بیخ گوش ما عبور کرده است
این سیارک کمتر از ۲۴ ساعت پس از شناسایی از فاصله ۱۹۲ هزار کیلومتری رد شده؛ هرچند شناسایی سیارک در فاصله نزدیکی با زمین چندان تازگی ندارد اما ۲۰۱۸ GE3 یکی از بزرگترین اجرام فضایی است که تا این حد به زمین نزدیک شده و بر اساس اطلاعات پایگاه داده ناسا تنها در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ سیارک هایی بزرگتر از ۲۰۱۸ GE3 در فاصله ای مشابه از کنار زمین رد شده اند.

2018 GE3

سیارک ۲۰۱۸ GE3 در حال رد شدن از کنار زمین

به تازگی سیارکی صد متری که برخورد آن با زمین یک شهر را به طور کامل تخریب می کرد، با فاصله نزدیکی از بیخ گوش ما عبور کرده است.

برای مثال در سال ۲۰۱۳ شهاب سنگی چندین برابر کوچکتر از  ۲۰۱۸ GE3 پس از ورود به آسمان روسیه و بر اثر برخورد با جو متلاشی شده بود اما با این وجود هم در اثر شکستن و خرد شدن پنجره‌ها به مجروح شدن ۱۵۰۰ نفر منجر شد.

این سیارک که ۲۰۱۸ GE3 نام گرفته و نخستین بار شنبه گذشته توسط دو مؤسسه رصد اجرام فضایی در آریزونا شناسایی شد، نصف فاصله بین کره زمین و ماه تا برخورد فاصله داشته است. قطر ۲۰۱۸ GE3 بین ۴۷ تا ۱۰۰ متر و سرعت آن ۱۰۶۴۹۶ کیلومتر در ساعت برآورد شده که برای نابود کردن یک شهر به صورت کامل کفایت می کند.

در صورت ورود ۲۰۱۸ GE3 به جو زمین بخشی از آن پیش از برخورد از بین میرفت اما بر اساس زاویه ورود، سرعت و ترکیبات آن قسمتی از آن به سطح زمین می رسید و خسارت بزرگی را به بار می آورد.

یکی از خطرناک سیارک هایی که بر اساس برآوردهای صورت گرفته در سال های آتی از کنار زمین رد خواهد شد «۹۹۹۴۲ آپوفیس» نامیده شده که با ۳۲۵ قطر رکورد بی سابقه ای را از خود به جای خواهد گذاشت. پیش از این دانشمندان از احتمال ۳ درصدی برخورد آپوفیس با کره زمین خبر داده بودند که در سال ۲۰۱۳ و بر اساس تحقیقات جدید احتمال آن رد شد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

تحلیل تریلر E3 2018 بازی Spider Man – بهترین ربات کلش اف کلنز

Spider Man از آن دست بازی‌هاییست که حتی روی تریلرهایش هم سرمایه گذاری می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *