سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / رئیس کمیته ارتباطات مجلس: شرکت‌های داخلی تولیدکننده سخت‌افزار حمایت می‌شوند – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

رئیس کمیته ارتباطات مجلس: شرکت‌های داخلی تولیدکننده سخت‌افزار حمایت می‌شوند – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

با اعلام سال حمایت از کالای ایرانی، برنامه‌های زیادی برای تحقق این موضوع در بخش‌های مختلف دولت صورت گرفته که وزارت ارتباطات یکی از آنهاست
تعطیلات نوروزی مجلس از یکشنبه هفته بعد به اتمام خواهد رسید و به‌نظر می‌رسد اقداماتی که سبحانی‌فر از آنها سخن گفته در آغاز هفته آینده در دستورالعمل مجلس قرار خواهد گرفت.

شرکت‌های تولید کننده سخت افزار داخلی

وی اما عقیده دارد که در زمینه نرم‌افزار ایران به خودکفایی رسیده و امکان تکیه به توان داخلی موجود فراهم است. به گفته سبحانی‌فر نباید در این بخش از پلتفرم‌های خارجی استفاده کرد:

«در زمینه حمایت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از سوی وزارت ارتباطات در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت که این موضوع در بودجه سال ۹۷ آمده است. اگرچه بحث تولید سخت افزار ممکن است در کشور آنطور که باید رونق نداشته باشد اما در بخش نرم افزار و تولید اپلیکیشن تولیدات داخلی ما حرفی برای گفتن دارند و حتی می توانند تولیدات خود را به بازارهای خارجی صادر کنند.»

با اعلام سال حمایت از کالای ایرانی، برنامه‌های زیادی برای تحقق این موضوع در بخش‌های مختلف دولت صورت گرفته که وزارت ارتباطات یکی از آنهاست. این روزها وزیر ارتباطات محصولات برتر ایرانی را در توییتر خود معرفی می‌کند و قرار است آنها را در وزارتخانه مورد تقدیر قرار دهند و حالا رئیس کمیته ارتباطات مجلس نیز خبر از تشکیل کارگروهی برای بررسی وضعیت کالاهای ایرانی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داده است.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی شرکت‌های تولید سخت‌افزاری را تنها به چند شرکت معدود در کشور محدود دانست و اظهار داشت که باید با بررسی‌های بیشتر بتوان از آنها حمایت کرده و شاهد رشد و توسعه این شرکت‌ها باشیم:

«در این زمینه بعد از تعطیلات عید نوروز از وزیر ارتباطات می خواهیم که گزارشی از وضعیت تولیدات داخلی این حوزه به مجلس ارائه کند و پس از آن موضوع را در کارگروهی که تشکیل خواهیم داد بررسی خواهیم کرد.»

«رمضانعلی سبحانی فر» با بیان اینکه موضوع بررسی وضعیت تولید داخل کالاهای حوزه فناوری اطلاعات از بعد از تعطیلات نوروز در دستور کار کمیته ارتباطات مجلس قرار می گیرد گفته که موضوع تولید کالاهایی که در کشور توانایی تولید دارند باید مشخص شود تا بتوان بر اساس آن از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرد:

شرکت‌های تولید کننده سخت افزار داخلی

ٓ«برای مثال هم اکنون در زمینه ساخت سوئیچ و برخی تجهیزات مخابراتی تولیدات داخلی ما جوابگو هستند. در زمینه سایر تجهیزات سخت افزاری هنوز به خودکفایی نرسیده ایم و تولید آن شاید در کشور توجیه اقتصادی نداشته باشد.»

درباره ی back118

همچنین ببینید

منابع آگاه از قیمت گلکسی نوت ۹ خبر می دهند – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

گلکسی نوت ۹ یکی از مورد انتظار ترین موبایل های نیمه دوم سال ۲۰۱۸ است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *