سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / تولید انبوه پردازنده های مبتنی بر معماری ۱۰ نانومتری Cannon Lake اینتل به تعویق افتاد – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

تولید انبوه پردازنده های مبتنی بر معماری ۱۰ نانومتری Cannon Lake اینتل به تعویق افتاد – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

اینتل در دی ماه سال ۹۵ از معماری جدید پردازنده های ۱۰ نانومتری خود به نام «Cannon Lake» رونمایی کرد و ابتدا قرار بود پردازنده های مبتنی بر آن در چند ماه بعد به بازار عرضه شوند

با این حال در سال های اخیر کوچکتر کردن ترانزیستورها بیش از پیش مشکل شده و همگام شدن با قانون مور برای شرکت هایی از جمله اینتل بسیار چالش برانگیز شده است.

بر اساس گفته های «برایان کرانیچ»، مدیر عامل اینتل، اکنون چیپ های تولید شده بر اساس فناوری ۱۰ نانو متری در تعداد محدود روانه بازار شده، ولی بهبود شرایط تولید این چیپ ها کند تر از پیش بینی ها پیش می رود.

اینتل اعلام کرده که تولید انبوه این پردازنده ها را در سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد، در حالی که پیش از این قرار بود تا انتهای سال ۲۰۱۸ تولید آغاز گردد.

سال گذشته هنگامی که اینتل نسل هشتم پردازنده های سری Core خود را معرفی کرد، تصمیم گرفت سیاست های پیشین خود را تغییر دهد و پردازنده های مبتنی بر چندین معماری مختلف را در هر سری از محصولات خود عرضه نماید.

به نظر می رسد بخشی از دلیل تأخیر، به شکسته شدن قانون مور مرتبط است. بر اساس این قانون (یا بهتر است بگوییم قاعده ای تقریباً قابل اعتماد) پردازنده هایی که هر سال به بازار می آیند، تعداد ترانزیستورهایشان دو برابر نمونه های دو سال پیش است.

پردازنده های مبتنی بر فناوری Cannon Lake اینتل قرار است به لطف معماری ۱۰ نانومتری امکان تولید چیپ های کوچکتر و سریعتر را فراهم آورند.

به این ترتیب نسخه های جدیدی از پردازنده های نسل هفتم با نام معماری ۱۴ نانومتری پلاس (+۱۴nm) و با کد «Kaby Lake R» به عنوان نسل هشتم معرفی شدند و پس از آن نیز اینتل پردازنده های «Coffee Lake» را بر مبنای فناوری ++۱۴nm (و باز هم تحت عنوان نسل ۸) معرفی کرد. در نهایت قول عرضه سری Cannon Lake داده شد.

اینتل در دی ماه سال ۹۵ از معماری جدید پردازنده های ۱۰ نانومتری خود به نام «Cannon Lake» رونمایی کرد و ابتدا قرار بود پردازنده های مبتنی بر آن در چند ماه بعد به بازار عرضه شوند. اکنون این کمپانی از تأخیر مجدد برای عرضه این پردازنده های نسل آتی خبر داده است.

تماشا کنید: پلان؛ آشنایی با حفره های امنیتی اسپکتر و ملتداون در پردازنده ها

درباره ی back118

همچنین ببینید

تحلیل تریلر E3 2018 بازی Spider Man – بهترین ربات کلش اف کلنز

Spider Man از آن دست بازی‌هاییست که حتی روی تریلرهایش هم سرمایه گذاری می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *